ביטוח חיים

רבים כבר הבינו שהחיים הם לא צפויים, אף פעם לא תוכל לדעת איך הם יתהפכו, אבל מה שבטוח הוא שאתה יכול להיות מוכן לכל מקרה, לפחות מבחינה כספית, במציאות של היום, יש לנו את הזכות לגדר את עצמינו ואת בני המשפחה שלנו מפני מקרים שבהם נפגעת היכולת להשתכר ולשאת בהוצאות החיים והדיור. לכן חשוב לעשות ביטוח חיים ועדיף שעה אחת קודם.
במקום לקחת סיכון, הכן את עצמך לכל תרחיש, לפחות ברמה הפיננסית. קח ביטוח חיים והענק לעצמך ולמשפחה שלך את שלוות הנפש שעתידכם מוגן. פוליסת ביטוח חיים היא אולי הדבר החשוב ביותר אותו תוכלו לעשות עבורכם ועבור בני המשפחה שלכם. ביטוח חיים הוא תחום רחב הכולל תחתיו כמה פוליסות שמטרת כל אחת מהן לכסות תרחישים שונים. למרבה הצער, אף אחד מאיתנו אינו מוגן באמת ומגיעה נקודה בחיים שבה הצורך בביטחון כבר לא בגדר המצלה. מזל שזה לא מונע מאיתנו להמשיך ולהתקדם בחיים, להקים משפחות ובתים בישראל ומזל שיש למי לפנות בשביל לקבל את גדר הביטחון הטובה ביותר. אם אתם רוצים להבטיח את המשך החיים התקינים שלכם ושל בני המשפחה שלכם מיקא היא המקום הטוב ביותר לפנות אליו.

מהו ביטוח חיים?

כפי שנערכים לסיכונים שונים בחיים ע״י ביטוח (ביטוח רכב – תאונה, ביטוח תכולה – פריצה וכו׳) ניתן ואף רצוי להיערך גם לסיכון בפני מוות. קוראים לזה ביטוח חיים, אך מדובר בביטוח למשפחה, כך במקרה של מוות, תקבל משפחת המבוטח או המוטבים שבחר המבוטח, סכומי כסף גדולים על מנת להבטיח את עתידה הכלכלי. ההטבה הכספית ניתנת כסכום חד פעמי או כקצבה חודשית, עבור השירות משלם המבוטח פרמיה חד פעמית או תקופתית.

קיימים סוגים ושילובים שונים של ביטוח חיים, ישנן פוליסות מסוימות עבור מקרה מוות בלבד וישנן כאלה בעלות מרכיבי חיסכון ומטרתם היא שימור רמת החיים גם לאחר פרישה מהעבודה, למשל ביטוח מנהלים. אלו סוגי הביטוחים הנפוצים ביותר בתחום ביטוחי החיים:

ביטוח למקרה מוות בלבד

כיסוי זה נקרא גם ״ריסק״ ונועד להקנות לבני משפחתו של הנפטר סכום ביטוח חד פעמי או קצבה חודשית, ביטוח זה תקף רק למהלך תקופת הביטוח שנקבעה, כאשר מדובר במוות מוקדם או אובדן כושר עבודה יכסה הביטוח עד גיל הפרישה.
במידה ולא מתרחש מקרה מוות בתוך תקופת הביטוח, אין זכאות לקבל כל סכום שהוא.

ביטוח מנהלים 

סוג זה של ביטוח נועד לשמש מעין תוכנית חיסכון למבוטח. הביטוח עצמו בנוי מ- 2 מרכיבים: הפרשות עובד לתגמולים והפרשות המעביד לתגמולים ולרוב גם לפיצויים.
פוליסת הביטוח מכסה: מקרי מוות, נכות, אובדן כושר עבודה, חסכון לגיל פרישה ופיצויי פיטורין. המבוטח רשאי להחליט על חלוקת הסכום לחסכון הוני בתום התקופה (סכום חד פעמי), וחיסכון קצבתי המאפשר תשלום קצבה חודשית.

אובדן כושר עבודה 

ביטוח זה נועד להגן ולכסות עבור כל אדם המאבד את יכולתו לעבוד ולפרנס עקב פגיעה, מחלה או תאונה. בין אם מדובר במצב זמני או קבוע, אובדן כושר עבודה עלול לפגוע רבות בכל אדם ובמשפחתו. מסיבה זו נוצר ביטוח אובדן כושר עבודה הנועד להבטיח הכנסה חודשית כתחליף למשכורת בזמן שהמבוטח אינו יכול לחזור לעבודתו כשורה.

יתרונות ביטוח חיים

פוליסה שלא ניתנת לביטול – פוליסת ביטוח חיים לא ניתנת לביטול באופן חד-צדדי על ידי חברת הביטוח, אלא אם המבוטח לא שילם את הפרמיה והחברה הודיעה לו על כך, בהתאם לחוק.

פיצויים ללא הגבלה – בביטוח חיים אין הגבלה על סכום פיצויים והפרמיות מחושבות על פי סטטיסטיקות של ערכי תמותה. אם המוטב מת לפני שקרה מקרה הביטוח, יזכו בתגמולי הביטוח בן או בת זוגו, או צאצאיו, לפי כללי החלוקה שבירושה.

חיסכון עתידי – בפוליסה לביטוח חיים עם מרכיב חסכון, המבוטח זכאי לכספים בתוך תקופת הביטוח, ואם נפטר במהלך תקופת הביטוח יקבלו המוטבים את הכספים. לכן בוחרים רבים בפוליסה הכוללת חיסכון עתידי כך שלאחר גיל הפרישה יוכלו לזכות בסכום כסף גדול או בקצבה חודשית.

כיסוי למקרה התאבדות – פוליסת ביטוח החיים כוללת מקרי התאבדות. חברת הביטוח פטורה מתשלום סכום הביטוח רק במקרה של התאבדות המבוטח תוך 12 חודשים ממועד תחילת הביטוח.

מניעת ירידה ברמת החיים – ישנו קושי רב לרבים לרדת ברמת החיים שיצרו לעצמם עם השנים, במקרים כמו אובדן כושר עבודה, פטירה, או פרישה לגימלאות, אם לא דאגנו ליצור לחיסכון או חלופות הכנסה, תרד רמת החיים שלנו באופן ודאי. על מקרים אלו ניתן לתת מענה באמצעות רכישת ביטוח חיים, הן במסגרת של פוליסה פרטית והן במסגרת של ביטוח מנהלים.

הטבות מס – ביטוח חיים כולל בתוכו הטבות מס למבוטחים ומעסיקיהם, ישנן הטבות בשלב ההפקדה, בשלב צבירת הכספים ובשלב המשיכה והפירעון.

כפי שכבר ציינו בהתחלה, החיים מובילים אותנו בדרכים נסתרות ולא צפויות ולכן חשוב לרכוש ביטוח חיים ולהגן על בני המשפחה ולהנות משקט נפשי. ביטוח חיים הוא תחום רחב הכולל בין היתר ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח מנהלים וביטוחים נוספים. לכן, לפנות למיקא סוכנות לביטוח ולקבל ייעוץ וסיוע בבחירת ובהתאמה אישית של פוליסת הביטוח לצרכי המבוטח, מאפייניו האישיים ובהתאם להרכב המשפחתי.

חשוב לוודא שיש לכם את ביטוח החיים המתאים

ביטוח חיים

חשוב לוודא שיש לכם את ביטוח החיים המתאים
ביטוח חיים

היי! לפני שאתה עוזב..

השאר לנו פרטים ונבדוק את תיק הביטוח שלך בחינם!

דילוג לתוכן